PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469476}

Diuna

Dune
7,7 156 297
ocen
7,7 10 1 156297
7,3 53
oceny krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna

Czy Dune nie powinien wygladac jak cos z zupelnie innego swiata skoro az 8tys lat do przodu akcja ma miejce w stosunku do naszego czasu.Moim zdaniem David Lynch najlepiej poczul klimat i swiat Dune. Jest taki jak ze snu i naprawde mozna uwierzyc ze za 8tys lat to moze tak wygladac.
Wiem ze Dune 2020 bedzie rewelacyjny ale mimo wszystko szkoda ze rezyser nie poszedl dalej z wizja swiata i ogolnie wszystkiego w swoim filmie.Poczekajmy na trailer.Moze bedzie juz duzo lepiej ale mimo wszsytko jestem juz zawiedziony.

lavrenzo84

Niestety ja też.
Na początku mega się na paliłm ze Villeneuve ale jak zobaczylem pierwsze zdjęcia z filmu i obsadę to nie jestem pewien. Kilka rzeczy.

1. polityczna poprawność uber alles ale z logika słabo...

Czemu niektórzy Fremeni są czarni (ze znaje dziś obsady JAmis, Hara, Szadout MApes) skoro w ksiażce aż kapie od nawiazań do kultury arabskiej, zreszta klimat ten sam więc antropologicznie rzecz biorać Fremeni powiini wyglądać jak mieszkańcy pustyni ( Arabowie, Tuaregowie itp) a niesawanny czy dżungli, nie ten klimat... Zamiana Lieta Kynesa ( który nie byl rodowitym Fremenem), którego grał MAx von Sydow u Lyncha na czarną kobietę to podwójny bonus do Oscara bo i czarna i kobieta... :)
Obsada ról Fremenów powinna byc raczej jednolita albo dajemy tylko czaarnych albo tylko Arabów. To była zamknięta społeczność która nie krzyżowała sięz obcoświatowcami (pomijajac grupki przemytników).

2. Kostiumy - u Lyncha były bardziej wizjonerskie.

U Villeneuva filtrfraki wygadają jak jakieś zbroje do paintballa zwłaszcza maski i rękawice, co jest bez sensu bo ich jedyną funkcją było odzyskiwanie wilgoci z ciała a nie zapewnianie ochrony w walcebroje

Zbroje Atrydów - co to jest? Średniowieczne zbroje płytowe?
Przecież w Imerium wszystkie Rody stosowały tarcze ochronne, wieć zbroja tylko ogrniczala ruchy...

ale pomimo to wciąż wierzę, że DIuna będzie super...



ocenił(a) film na 3
lavrenzo84

Dokładnie. To coś nie może być lepsze od wersji Lyncha z 1984.

ocenił(a) film na 6
GunMeat

Lepsze pewnie i tak bedzie od wersji Lyncha ;] , ale mimo wszystko szkoda ze to nie bedzie cos odjechanego jak u Lyncha.Tak czy inaczej trzeba czekac na 1 trailer i sam film.Wtedy dopiero pogadamy ;]

ocenił(a) film na 3
lavrenzo84

Może efekty specjalne będą lepsze ...

ocenił(a) film na 6
GunMeat

Mysle ze wszystko bedzie lepsze oprocz strojow i dziwnej architektury u Lyncha ktora uwielbialem ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones