PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006384}

Dylemat

Emergency
5,0 592
oceny
5,0 10 1 592
6,0 3
oceny krytyków
Dylemat
powrót do forum filmu Dylemat

Film pełen emocji. Przede wszystkim obaw i lęku, poczucia zagrożenia. Zaczyna się jak tysiące imprezowych komedyjek, ale ma znacznie więcej do powiedzenia o nas, naszym świecie i ukrytym rasizmie. Nam, osobom należącym do uprzywilejowanej białej rasy do głowy nie przyjdzie, że to co zrobimy może być spostrzegane przez pryzmat koloru naszej skóry. I nikomu na świecie takie myśli nie powinny się pojawiać. Niestety.
Świetny scenariusz i bardzo dobra gra młodych aktorów.

Agatonik

Żartujesz, nie? Mit uprzywilejowanej białej rasy już od dawna nie jest prawdziwy.
Dzisiaj świat zwariował w drugą stronę, ale jakoś ludzie twojego pokroju tego nie chcą zobaczyć.

ocenił(a) film na 7
Karl_Wittelsbach

Ludzie "mojego pokroju" dostrzegają, że ci którzy do tej pory byli uprzywilejowani bardzo chętnie wchodzą w rolę ofiar, chociaż absolutnie nikt nic im nie odbiera i nie prześladuje. I bardzo trudno jest się im pogodzić, że może być świat, w którym człowiek to po prostu człowiek, bez względu na kolor skóry. Stad tysiące takich komentarzy jak twoje.

Agatonik

Agatonik co za chora wypowiedź. Nie masz swoich poglądów, więc kopiujesz bezmyślnie lewackie gówno. Ja jestem dumny z tego, że jestem biały, szanuję inne rasy, ale każda rasa musi sama też żyć w poszanowaniu innych. Nikt nie będzie obniżał poziomu życia czy poziomu edukacji, albo faworyzował rasę X, bo sama sobie nie może poradzić. My biali nie bez powodu opanowaliśmy ziemię będąc bardziej zaradni, kreatywni, mniej agresywni. Biali nie stali się uprzywilejowani, oni wywalczyli sobie wiodącą pozycję trudem, znojem, sprytem i inteligencją. Nikt nie będzie się teraz tego wstydził, bo ktoś Wam wstrzyknął śmieciowe teorie i wymyślił jakiś absurdalny grzech pierworodny białej rasy. Leczcie się.

ocenił(a) film na 7
Maibai

Wstydzić trzeba się przekonania, że jest się lepszym od innych tylko ze względu na kolor skóry. "Mniej agresywni"??? Odrealniło cię. A cały kolonializm?

ocenił(a) film na 5
Maibai

XDDDDDD ale odklejka

ocenił(a) film na 8
Maibai

popłynął chłopak

Agatonik

To może teraz kilka słów prawdy?

Jesteś lewicowym oszołomem, komunistyczną hołotą. Wszędzie gdzie się da, w swoich recenzjach albo pochwalasz jak to cudowny jest film o dwóch matkach, albo o murzynach, albo jak zły jest kościół. Twoje poglądy wręcz wyrzugują się z twoich wypowiedzi. Widać jak na dłoni, jakim człowiekiem jesteś, zaślepionym własną ideologią, do tego stopnia, że nie dostrzegasz patologii, która istnieje jej udziałem.

Jesteś zaślepiony nienawiścią do kościoła, tylko dlatego, że twoja ideologia, każe ci tak myśleć. Kamieniem węgielnym wszystkich komunistów jest walka z kościołem, co próbujesz uprawiać. Nie dostrzegasz dobra, które istnieje w kościele ani w religii jako całej. A to cecha ignorantów, którzy ponad fakty i wiedzę, stawiają swoją wizję świata.

Mało tego, najpewniej jesteś zaślepiony nienawiścią do swojej cywilizacji i rasy. Nie dostrzegasz, że bycie "miłym i tolerancyjnym" to krótka droga, do upadku zachodniego świata jaki znamy. Dzisiejszy świat arabski trzyma się swoich konserwatywnych poglądów, ludzie o innej orientacji są ścinani na ulicach. I co? I muzułmanie zalewają od lat Europę, mnożąc się na potęgę. W niektórych miastach w Europie muzułmanie już mają większość. A wszystko, dzięki takim ludziom jak ty. Wiesz co się stanie, tolerancyjny człowieku, gdy będzie ich faktycznie więcej niż Niemców i Francuzów? Wygrają wybory. A zgadniesz co się stanie wtedy? Myślisz, że ci ludzie, którzy mają po 5 żon u siebie, oblewają je kwasem i siekają maczetami, nagle staną się tacy jak ty? Że będą mili, uczyć się Europejskich języków i dołączą do "tęczowego" świata, jaki sobie wymarzyłeś? Nie. Wtedy rozpocznie się drugi holokaust, gorszy niż cokolwiek co miało miejsce w historii. I zamiast narzekań lgbt na brak praw do aborcji, będą narzekać gdy muzułmanie wywleką ich na ulice, by ich rozstrzelać. I tacy jak ty będą za to odpowiedzialni. Tylko wy.

Nie jesteś w stanie myśleć w perspektywie dłuższej niż jeden miesiąc. Nie rozumiesz, biedne dziecko, jakie konsekwencje będą miały twoje czyny w przyszłości. A droga, jaką marzysz żeby Europa poszła, prowadzi w jednym kierunku, Emiratów Europy, gdzie będziesz tu mieć Islam i prawo koraniczne. A jak spróbujesz wyjść bez burki z domu, paplać coś o rasiźmie, i że ludzie są równi, to utną ci głowę. I nie będzie jak w Ameryce, że społeczeństwo się oburzy. Społeczeństwo będzie sfeminizowane, bierne , niezdolne do poradzenia sobie z agresją tych ludzi, gdyż każdy będzie bał się oskarżeń o rasizm, ksenofobię i inne idiotyzmy. Całe twoje marzenie, to powolna śmierć Europy, z broni, która według ciebie jest wybawieniem.

Mam nadzieję, że to zobaczysz, bo wtedy będziesz domagać się podjęcia działań. Puste baby będą się drzeć, gdzie są prawdziwi mężczyźni. A jak okaże się, że sama spętałaś im ręcę 20 lat wcześniej, to może zrozumiesz, jak idiotyczne rzeczy tutaj opowiasz i jak krótkowzroczny jesteś.

A wracając, do twoich zarzutów : Oczywiście, że się odbiera i prześladuje. Nie słyszałeś, co się działo w Ameryce? Jak czarny tłum napadał na sklepy, bił ludzi do nieprzytomności, tylko dlatego, że byli biali? Kilka osób nawet zostało zamordowanych, niektóre nawet na tych murzyńskich paradach, bo brały tam udział. Pojedź do Ameryki i powiedz właścicielowi sklepu, że to, że został okradziony ze wszystkiego, cały majątek przepadł, to nic nie znaczy. Bo według ciebie nikt mu nic nie odebrał. A potem powiedz to ludziom, którzy są prześladowani w Ameryce i Europie przez murzynów. Wiesz, że to rasa, która popełnia najwięcej przestępstw, zarówno kradzieży, morderstw i gwałtów, niezależnie od kraju? Może to dla nich człowiek to nie jest człowiek? Bo jak się okazuje, najwięcej morderstw w Ameryce popełnia murzyn w murzyńskiej rodzinie.

Zastanów się co piszesz. Bo każdy może mieć idiotyczną wizję świata. Ale jeśli nie rozumiesz, jakie ma ona konsekwencje długoterminowe, to jesteś szkodliwym czynnikiem w społeczeństwie, zarówno dla siebie, ludzi którzy żyją i tych, którzy dopiero się urodzą. Wstydź się za siebie, bo świat jaki chcesz zostawić swoim wnukom, nie jest taki jak myślisz.

ocenił(a) film na 7
Karl_Wittelsbach

Ty już jesteś spętany strachem. Cała Twoja wypowiedź to objaw tego. Zawsze mnie ciekawi, jakie trzeba mieć doświadczenia życiowe, żeby tak spostrzegać świat. Ale skoro bronisz kościoła, to jest spora szansa, że nie myślisz samodzielnie i jesteś podatny na indoktrynację. Smutne.

Agatonik

Bronię kościoła, bo to tarcza przeciwko ludziom owładniętym przez nienawiść jak ty, i czarny tłum z południa.

I nie byłem w kościele od 20 lat. Ale to nic nie zmienia.

Boję się o przyszłość, przez takich ludzi jak ty. Zobacz, że nawet słowem nie odpowiedziałeś na to co napisałem. Mylisz się i nie masz nic do powiedzenia. Ale nie stać cię, po ludzku, by się do tego przyznać. Wstydzisz się przyznać, że ważniejsza jest dla ciebie równość ludzi przez 10 lat, żeby żyć w idealnym, tęczowym świecie, niż życia milionów za 50 lat. Wstydź się, naprawdę.

ocenił(a) film na 7
Karl_Wittelsbach

Nie ma na co odpowiadać. Twoje lęki są nieuzasadnione, ale to raczej nadaje się na terapię niż dyskusję. Nie mam się czego wstydzić.

Agatonik

Jeśli sądzisz, że są nieuzasadnione, to ewidentnie nie widzisz co się dzieje w Ameryce, Francji, Niemczech, Szwecji itd. To już się dzieje, tylko świadomie wypierasz to. Bo jak napisałem, ważniejsza jest dla ciebie równość ludzi przez 10 lat, żeby żyć w idealnym, tęczowym świecie, niż życia milionów za 50 lat.

Masz się czego wstydzić, serio. I nie mówię tego ze złością, ale z troską. Przykro mi, że tego nie dostrzegasz. Bo jeśli ktoś tu jest zindokrynowany, to ty.

Napisałem ci dlaczego się mylisz. A ty uciekasz od odpowiedzi. To ty boisz się odpowiedzieć, nie ja. Boisz się, że za 50 lat, nie będzie już Zachodniego świata jaki znamy, bo zostanie zastąpiony przez coś okrutnego, ale wstydzisz się do tego przyznać. A jest ci wstyd, to podświadomie wiesz, że twoje poglądy zniszczą miliony żyć, a wszystkie twoje ideały, im szybciej zostaną spełnione, tym szybciej obrócą się w coś dokładnie przeciwnego.

Szkoda, że się tego boisz. I jesteś tak przekonany o swojej racji, że nie ważne co ci kto powie, i tak zdania nie zmienisz. To jest powód do wstydu.

ocenił(a) film na 7
Karl_Wittelsbach

Zachodniego świata jaki był już nie ma od 24 lutego. Bój się ruskich barbarzyńców, bo to jest realne zagrożenie. Co ty z tym wstydem? Wstyd to mało konstruktywne uczucie.

Agatonik

Zachodni świat jeszcze istnieje. Bo zagrożenie z zewnątrz jakim jest Rosja, to żadne zagrożenie dla Zachodu. Żadne.

Z kolei zagrożenie ideologiczne jest dużo groźniejsze. Imperium zniszczone przez wrogów, może się odrodzić, ale to, które upadnie od środka, pozostaje martwe. A póki co, tego właśnie chcesz dla naszego świata.

Mało, niestety. Ale jeśli się zastanowisz nad konsekwencją swoich poglądów i nad retoryką, którą uprawiasz, powinieneś go czuć. Po prostu byłoby to przyzwoite, wiesz? Bo rozumiem, że być może nienawidzisz swoich rodziców, miasta, kraju, cywilizacji itd. Ale życzenie śmierci świata jaki znamy, pociągnie za sobą zniszczenie nie tylko ładu społecznego, ale chociażby wolności, o którą pewnie tak bardzo ci chodzi. Póki co, świat zachodnie jest ostoją wolności na świecie. Nie jest to świat idealnie wolny, ale najbardziej wolny, jaki istnieje na Ziemi. I niestety, powoli go to zabija. Ty, skoro chcesz przyspieszyć ten proces, powinieneś czuć wstyd, tak po ludzku. Bo to ty będziesz odpowiedzialny, za prześladowania, które nadejdą.

Karl_Wittelsbach

Na to co napisałeś nie warto odpowiadać ze względu, że są to przemyślenia bardzo małego człowieka, który najwyraźniej niewiele wie o świecie i życiu. Jeśli ktoś napisze w komentarzu że 2+2 = 5 to nikt nie będzie marnował czasu, żeby udowodnić, że jest inaczej i dobrze, bo autor takiego komentarza sam o sobie wydaje świadectwo narażając się na śmieszność. No i najwyraźniej nie znasz zbyt wielu wyznawców islamu - ja miałem tą przyjemność kilku poznać.

bokonon_fw

Na to co napisałeś nie warto odpowiadać ze względu, że są to przemyślenia bardzo małego człowieka, który najwyraźniej niewiele wie o świecie i życiu. Jeśli ktoś napisze w komentarzu że 2+2 = 5 to nikt nie będzie marnował czasu, żeby udowodnić, że jest inaczej i dobrze, bo autor takiego komentarza sam o sobie wydaje świadectwo narażając się na śmieszność. No i najwyraźniej nie znasz zbyt wielu wyznawców islamu - ja miałem tą nieprzyjemność kilku poznać.

Karl_Wittelsbach

Jakież to oryginalne:D

bokonon_fw

Nie napisałeś absolutnie nic wartego odpowiedzenia, co zarzuciłeś mi. W przeciwieństwie do ciebie, podałem szczegółowe wyjaśnienia dlaczego mówię, to co mówię. Tymczasem, ty olałeś to z góry na dół, nie wchodząc w dyskusję, bo przecież i tak wiesz lepiej, po czym przyszedłeś tutaj, zakomunikować swoje zwycięstwo. Brawo, rodzice są na pewno dumni.

Nie interesuje mnie twoje zdanie, tak jak moje nie interesuje ciebie. Skoro ty nie zamierzasz odpowiadać na coś co napisałem ja, ja nie zamierzam odpowiadać tobie. Bo niestety, jeśli uważasz, że prywatne znajomości z kilkoma osobnikami czegoś dowodzą, to tak... Dowodzą tego, że nie wiesz czym jest statystyka, jak wyglądają statystyki, jak wygląda współczesna historia i jak wygląda cywilizowana dyskusja.

Tak więc nie pozdrawiam i żegnam.

Karl_Wittelsbach

Ja pi...e Weź się chłopie ogarnij, to portal o kinie a nie wiec Konfederacji :)

lornemalwo

Bardzo nawzajem komuszku. Nikt cię nie pytał, więc naraza. Jak będzie tu zjazd razemków, to wrócisz.

ocenił(a) film na 5
Karl_Wittelsbach

ja z kolei bardzo doceniam otwartość i szerokie horyzonty Agatonik oraz jej recenzji:) na FW dominuje ostatnio paniczny strach przed czymkolwiek co jest inne i pluje się na to jadem, jednocześnie utrzymując, że w tych poglądach nie ma grama ksenofobii czy pogardy dla drugiego człowieka. Bullshit. Pełen szacunek dla wszystkich, którym chce się z wami dyskutować, bo mi już sił brak

mnq1110

A ja nie doceniam, bo to nowomowa i bełkot. W jej poglądach widzę ksenofobię i pogardę dla drugiego człowieka. Nie ma szacunku dla białej rasy, zachodniej cywilizacji. I co teraz?

Karl_Wittelsbach

Szacunek dla białej rasy? Ubaw po pachy. Nie no stary. Weź załóż kanał na youtubie , czy coś. Biorę popcorn i będę Cię oglądał, bo to co piszesz to lepsze niż kabarety. A i komuszkiem to mnie nie nazywaj. Mam dosyć radykalne poglądynie nie mające nic wspólnego z ,,lewą" nogą . Chyba nawet zbyt radykalne jak dla przeciętnego prawaka. Po prostu nie lubię Białych Śmieci, i pseudo prawicowej tłuszczy jaka rozpanoszyła się w mej Ojczyźnie

lornemalwo

A ja nie lubię tęczowych, bezpłciowych rozwielitek jak ty. A białym śmieciem jesteś ty. Twój pradziadek, gdyby widział jakim człowiekiem jesteś, uciąłby sobie jaja, żeby ktoś taki jak ty nigdy nie był polakiem. Brawo, bądź z siebie dumny.

Karl_Wittelsbach

U mojego pradziadka to byś nawet świń nie pisał- plebsie :

lornemalwo

I bardzo nawzajem, daunie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones