PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473122}

Pewnego razu w Rzymie

When in Rome
6,1 35 394
oceny
6,1 10 1 35394
4,4 5
ocen krytyków
Pewnego razu w Rzymie
powrót do forum filmu Pewnego razu w Rzymie

Kochani! Od dłuższego czasu szukam dwóch filmów, które oglądałam kilkanaście lat temu. Proszę, pomóżcie mi, bo moje samotne poszukiwania nadal są bezowocne... ;(
Niestety, niewiele z nich pamiętam.

1. Film amerykański, dzieje się we Włoszech, komedia, wydaje mi się, że to lata 50 (leciał kiedyż w cyklu "Gwiazdy w południe" w tvp 2), kobieta wynajmuje pokój w pensjonacie/hotelu, potem okazuje się, że to prywatna willa, jednak pod nieobecność właściciela służący dorabia sobie wynajmując pokoje gościom, pojawia się właściciel dość niespodziewanie, potem następuje wiele zabawnych perypetii - więcej niestety nie pamiętam :( Chyba tylko tyle, że dobrze się kończy (choć tego nie jestem w 100% pewna.

2. rzecz drugiego filmu dzieje się w afryce podczas wojny światowej (nie wiem niestety czy podczas I czy II), oddział brytyjskich żołnierzy ma dość ciekawe perypetie wpadając bądź biorąc do niewoli swoich wrogów, w zależności od tego jak kształtuje się front, Brytyjczykami dowodzi wysoki, szczupły facet z cienkim wąsikiem, pamiętam z tego filmu jedynie to, że Brytyjczycy choć "umierali" z pragnienia, nie pokazywali tego przeciwnikom, którzy wzięli ich do niewoli, bo nie wypadało żołnierzowi brytyjskiemu okazywać słabości, komedia (chyba..?)

Z góry dziękuję za pomoc :)

k_haneczka

opisz to na forum filmy , tam szybciej Ci podpowiedzą ...

k_haneczka

http://www.filmweb.pl/forum/filmy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones